1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. YouTube İzlenme Süresi İyileştirme Nasıl Yapılır?

YouTube İzlenme Süresi İyileştirme Nasıl Yapılır?

Youtube

YouTube İzlenme Süresi İyileştirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde YouTube içerikleri oldukça ilgi çekiyor. Bununla birlikte birçok kişi YouTube içeriği hazırlamak istiyor. Youtube’da en önemli kriterlerden bir tanesi izlenme sayısıdır. YouTube kanalınız ne kadar fazla izlenirse bir o kadar ilerleme kaydediyor.

YouTube’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her işte dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken konular olduğu gibi bu işte de belli başlı dikkat edilmesi konular var. Az önce bahsettiğimiz gibi izlenme sayısı çok önemli ancak bunula beraber izlenme süresi daha fazla önemli oluyor. YouTube’daki gelişiminiz izlenme sürenizin artışıyla sağlanıyor. Yani daha fazla izlenen biri olmanızdansa daha fazla süre izleniyor olmanız avantaj sağlıyor. Videolarınızı düzenli bir halde sunmanız gerekiyor.

Kanalınız anlaşılır ve ilgi çekici olmalıdır. Herhangi bir kişinin kanalınızı ziyaret ettiği zaman, ilgisini çeken videoya kolaylıkla ulaşabilmesi gerekiyor. Tüm bu detayları göz önünde bulunduracak olursak kanalınızı, içeriklerinizi detaylı bir şekilde düzenlemeniz gereklidir. En önemli hususlardan birisi de, düzenli bir şekilde video paylaşmanız gerekiyor.

Video İçeriklerini Devamlı Hale Getirin

Sizi izleyen kişiler belli bir videonuzu beğenmiş olup sadece onun için bile takip edebiliyor. Bu nedenle, eğer belli bir içerikte video çektiyseniz, bunun devamlılığını sağlamanız çok önemli oluyor. Videonuzu izleyen kişi devamını izlemek isteyebiliyor ve siz devamlı olarak o içeriği üretmezseniz, sizi takip eden bir izleyicinizi kaybedebiliyorsunuz. Böyle düşünecek olursak sevilen ve izlenen videolarınızın devamlılığı çok önemli oluyor. Devamlılığıyla birlikte izlenme sürelerinde de iyileşmeler görülüyor.

Videoda Dikkat Çekmesini İstediğiniz Detayları Belirtin

Videolarınızda istediğiniz kısımları öne çıkarmak için ufak bir açıklamada bulunabiliriniz. Videonuzda hangi aralıkta, hangi konudan bahsettiğinizin detayını vererek, izleyicinin aradığı kısma ulaşmasını daha rahat hale getirmiş oluyorsunuz. Tüm bu ufak gibi görünen detaylar yavaş yavaş izlenme süresinin iyileşmesine yardımcı olan detaylardır.

Videolarınıza Zaman Ayırın

İşinizin daha kaliteli ve daha özgün içerikler olabilmesi için yeterli zamanı ayırmanız gerekir. Şimdilerde birçok içerik üretilmektedir ancak ilgiyle yapılmış, özgün içerikler daha çok ilgi görüyor. Bu işte iyi olmak istiyorsanız ve izlenme sayınızın artmasını istiyorsanız videolara zaman ayırmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap