İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Süt Parası Ne Kadar 2020 (Kesin ve Güncel Rakam)

Süt Parası Ne Kadar 2020 (Kesin ve Güncel Rakam)

Süt parası 2020

Bildiğiniz üzere devletimiz size her doğumunuz için süt parası adı altında sosyal yardım yapmaktadır ve bu yardımlar adeta ailelere doğum hediyesi gibi gelmektedir ancak süt parası ne kadar diye bir çok yorum gelmekte ve bizde sizler için 2020 yılında süt parasının ne kadar olduğunu detaylıca anlatmaya çalışacağız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Sosyal devlet olmanın gerekleri doğrultusunda Türk annelerine yapılan bir çok ödeme vardır. Bu ödemelerin başında doğum yardımı, süt ve emzirme parası, yarım gün çalışma desteği ve kreş yardımı geliyor. Yeni doğum yapan annelere birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için400 TL ve üçüncü çocuk içinse600 TL ödeniyor. 2020 yılına girmek üzere olduğumuz şu dönemde ise süt parasına zam yapılması beklenmektedir. 2020 Süt parası için zam konusu bu günlerde kesinleşecektir.

Enflasyon Artışı

Süt Parası 2020 yılında gelecek zam aslında bir nevi enflasyon ile ortantılıdır. Yani Merkez Bankası enflasyonu yüzde 12 civarında beklemektedir bu durum süt parasına zam gelecekse yüzde 12 civarı bir zam geleceğinin habercisidir.

Süre Ne Kadar

Eğer çocuğunuz doğdu ise süt paranızı yıllarca almasanızda o para içerde yanmaz, çocuk 5 yaşına gelene kadar dilediğiniz zaman süt parasını alabilirsiniz.

2020 Süt Parası Miktarı

Süt parasının net mikarı 2020 yılında 202-TL olmuştur. Her çocuk annesi bu süt parasından faydalanabilir.

 

Diğer yazımız olan Evde Bakım Maaşı incelemek ister misiniz?

 

Yorum Yap

Yorum Yap