1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Steam Oyunları Telefondan Oynanır mı?

Steam Oyunları Telefondan Oynanır mı?

steam

Steam Oyunları Telefondan Oynanır mı?

Bilgisayar oyuncularının vazgeçilmez bir platformu olan Steam uygulaması, Steam Link adı verilen bir uygulama çıkardı. Steam Link sayesinde Android ve İOS cihazlarınız üzerinden Steam oyunları Stream yapıp oynanabilecek. Steam Link uygulamasını herkes kullanamayacak. Steam bu özelliğin kullanılabilmesi için 5 GHz Wi-Fi bandı istiyor.

Türkiye’de evlerin çoğu 2.4 GHz bandındaki modemler olduğu için, Steam Link uygulamasını kullanmak için çoğu kişinin evinde ki modemleri yenilemesi gerekecek. Eğer ki Android 5.0 ve üzeri sürümde bir Android cihaza sahipseniz, 5 GHz bandlı bir Wi-Fi modeme ve güçlü bir bilgisayara sahipseniz, Steam Link uygulamasını indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonda Nasıl Oynanır?

Steam Link uygulaması ile İOS, android telefon ve tabletlerde oynanabilir. Bunun için bir Steam hesabınızın olması ve oynayacağınız oyunun bilgisayarınızda açık olması gerekli. Ev içerisinde taşınabilir oyun deneyimi sunar size.

Steamden İndirilen Bütün Oyunlar Telefonda

Uygulamayı açıp kurulum kısmına baktığınızda site hangi kontrolcüyü kullanmak istediğinizi soruyor. Doğrudan telefon ekranını kullanabilirsiniz. Steam Link uygulamasından ayrıca sistem girişi yapmanıza gerek yok. Bilgisayarınızdan doğrudan bağlantı kuran sistem telefonunuza bir onay kodu gönderiyor, bu kodu Steam’e girdikten sonra kütüphaneniz telefon ekranında beliriyor. Burada indirmiş olduğunuz oyunları görüntüleyebilir, bilgisayarınızın yeni bir oyun indirmesini sağlayabilirsiniz.

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından 2003 yılında geliştirilmiş dijital oyun dağıtım platformudur. İstediğiniz bir oyunu satın almak için Steam hesabı açarak uygulamanın içinden çevrim içi bir şekilde satın alabilir ya da ücretsiz oyunları direkt bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Steam de arkadaşlarınızı ekleme, beraber oyun oynama ve arkadaşlarınıza hediye etme gibi seçenekler vardır. Bunun sayesinde başka bir bilgisayardan oyunlara ulaşabilir, indirme işlemiyle uğraşmadan direkt kurulum yapılır.

Hangi Bilgisayarla Uyumludur?

Mac, Linux ve Windows sistemlerine uygundur.

Steam Ücretli Mi?

Steam hesabı açmak ücretsizdir. Uygulamanın kendisi de öyle. Oyunlar içinde ücretli ve ücretsiz oyunlar mevcuttur. Zaman zaman yaptığı kampanyalarla oyunculara büyük indiriler sağlayarak bazı oyunlar için kısıtlı sayıda ya da belli süre için ücretsiz satın alma gibi seçenekler sunar. Steam de yaz Black Friday, yaz indirimleri ve yılsonu indirimleri sayesinde Steam’deki oyunlar büyük ilgi görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap