İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Spotify Masaüstü Giriş Yapma

Spotify Masaüstü Giriş Yapma

spotify

Günümüzün en sık kullanılan müzik uygulaması Spotify hakkında merak edilen konulardan birisi de spotify masaüstü giriş yapma konusudur. Neredeyse her ülkede aktif bir şekilde hizmet veren ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan Spotify, verdiği hizmetleri sadece akıllı telefonlar üzerinden değil, farklı cihazlar üzerinden de kullanıcılara sunmaktadır. Hizmet sunduğu cihazlardan birisi olan bilgisayarlarda da, Spotify rahatlıkla kullanılabilmekte, fakat çoğu kişi tarafından nasıl yapılacağı bilinmemektedir.

Yapımı oldukça kolay bir işlem olan masaüstü girişi, Spotify üyeliğine sahip herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Eğer sizde masaüstünüzde müzik dinlemek istiyorsanız, ilk olarak bir Spotify hesabı edinmelisiniz.

Spotify Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Birçok farklı cihaza kullanım desteği sunan Spotify, başta akıllı telefonlar olmak üzere çoğu yerde kullanılmaktadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform, bünyesinde milyonlarca da şarkı ve podcast bulundurmakta ve bunları kullanıcılarına anlık olarak sunmaktadır.

Ülkemizde de kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir müzik uygulaması olan Spotify’ın, kullanılabileceği cihazlar şu şekildedir.

 • İos cihazlar,
 • Android cihazlar,
 • Bilgisayarlar,
 • Tabletler,
 • Macbooklar,
 • Akıllı hoparlörler,
 • Akıllı televizyonlar.

Bunlar gibi daha birçok cihazda kullanılabilen Spotify, Spotify everywhere sloganını sonuna kadar karşılama gayreti içerisinde.

Spotify Masaüstü

Cep telefonlarından sonra en sık kullanıldığı cihazlardan olan bilgisayarlar, Spotify kullanıcıları için oldukça farklı avantaj ve kolaylıklar sunuyor. Her bilgisayarda olması gereken uygulamalar arasında yer alan Spotify, ayrıca sunduğu müziklerin kalitesi bakımından da bir numara konumunda.

Eğer sizde masaüstünüzde Spotify nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, ilk olarak bir Spotify hesabı edinmelisiniz. Ardından Spotify uygulamasını cihazınıza yüklemeli ve doğru bilgiler ile giriş yaparak ayarlamaları yapmalısınız.

Spotify Masaüstü Nasıl İndirilir?

Spotify’ın masaüstü uygulaması birçok farklı yerden indirilebilir ve cihazınıza kurulabilir. Fakat Spotify uygulamasını indirmeden önce, Spotify’ın resmi İnternet sitesi üzerinden üyelik oluşturmalı, imkânlarınız neticesinde premium üyelik satın almalısınız. Alacağınız premium üyelik ile müziklerinizi çok daha yüksek kalitede ve sınırsınız şekilde dinleyebilirsiniz. Üyelik oluşturduktan ve premium hesap edindikten sonra, aynı adres üzerinden Spotify uygulamasını indirebilir ve hemen giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Spotify uygulamasını bulabileceğiniz farklı mağazalar da şunlardır;

 • Microsoft Store,
 • Apple Store,
 • Çeşitli uygulama ve program indirme siteleri.

Bu siteler üzerinde de Spotify’ın masaüstü uygulamasını bulabilir ve indirebilirsiniz. İndirme işleminden hemen sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilir ve müzik dinlemenin keyfine varabilirsiniz.

Spotify Masaüstü Avantajları Nelerdir?

Dünyaca ünlü müzik dinleme ve indirme platformu olan Spotify’ın, masaüstü sürümü birçok farklı avantaj ve özellik içeriyor. İçerdiği özellik ve avantajlar bakımından çoğu müzik severin ve Spotify kullanıcısının tercihi olan masaüstü uygulaması, ayrıca kullanım kolaylığı açısından da tercih olunuyor.

İşte Spotify masaüstü uygulamasının avantajları;

 • Sınırsız atlama imkanı,
 • Yüksek ses kalitesi,
 • Kolay kullanım
 • Arkadaşlar ile iletişim kurma imkanı,
 • Müzikleri indirme imkanı.

Bunların yanı sıra birkaç avantajı daha bulunan uygulamanın, kullanımı da tamamen ücretsiz.

Bilgisayarda Spotify Kullanın

Cep telefonunuz veya tablet üzerinden müzik dinlemek her daim yeterli gelmeyebilir. Bu durumda cep telefonu yada tableti bırakarak bilgisayarınıza yönelebilirsiniz. Çünkü Spotify’ı bilgisayarınız üzerinde de kullanabilir ve müziğinizi kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, bilgisayarda müzik dinlerken müziklerinizi cep telefonu veya farklı bir cihaz üzerinden değiştirebilir, ses ayarlarını yönetebilirsiniz. Bunu sadece bilgisayar üzerinde değil, Spotify hesabınızın açık olduğu her cihazda uygulayabilirsiniz.

Spotify’ın eşsiz özelliklerinden olan bu Connect sistemini kullanmak için, Birden fazla cihazda oturum açmalı ve hesabınızın ayarlarından bu özelliği açmalısınız. Ancak bu şekilde cihazınızı uzaktan yönetebilirsiniz.

Spotify Masaüstü Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza Spotify uygulamasını kurmak ve kullanmak için ilk olarak herhangi bir mağazan veya en güvenilir adres olan resmi Spotify adresinden uygulamayı indirmelisiniz. Setup dosyası şeklinde inecek olan dosyayı, el ile seçeceğiniz bir dizine veya otomatik olarak seçilen dizine yüklemeli, ardından uygulamayı açmalısınız.

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda, daha önce kayıt olduğunuz e-posta adresini ve şifreyi girmeli veya kayıt oluşturduğunuz Facebook adresine bağlanmalısınız. Giriş yaptıktan sonra, Spotify dünyasında yer alan milyonlarca müziğe ve podcast’e erişebilir ve istediğiniz an dinleyebilirsiniz.

Ayrıca bütün müzik ve podcast dosyalarınız ile beraber çalma listelerine de bilgisayarınız üzerinde ulaşabilir ve hepsini kullanabilirsiniz.

Nasıl Giriş Yaparsınız?

Spotfiy’ın resmi İnternet adresi üzerine giderek; ad, soyad, telefon numarası bilgilerinizi girerek bir hesap oluşturmalısınız. Hesabınızı oluşturduktan sonra, sınırsız atlama hakkı ve yüksek ses kalitesi için, size uygun premium tarifelerden birisini satın alabilirsiniz. Hesap oluşturma ve premium satın alma sonrasında, hesabınız tarayıcı üzerinde açık olacaktır.

Aynı şekilde bilgisayarınız üzerinde yer alan Spotify uygulamasında da, kayıt olduğunuz e-posta adresi ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra hesabınızı istediğiniz an, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ayrıca tarayıcı üzerinde açık olan hesabınız üzerinden, diğer tüm Spotify hesaplarınızı kontrol edebilir ve çalma listelerinize ulaşabilirsiniz.

Müzik Masaüstünüzde

Spotify servislerinden faydalanmak için eşsiz bir uygulama olan Spotify masaüstü, tüm Spotify üyeleri için tamamen ücretsiz olarak bulunuyor. Ayrıca standart Spotify üyeleri için de sınırsız atlama hakkı sunması ve yüksek kalitede ses standardı sunması, Spotify masaüstü uygulamasını cazip hale getiriyor. Sizde bu uygulamayı kolay bir şekilde cihazınıza yükleyerek müzik dinleyebilir ve bunu zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca uygulama üzerinden sadece müziklerinizi değil, podcast yayınlarını da dinleyebilirsiniz. Cihazınızın çevrimdışı olduğu durumlarda da kullanmak üzere müzik ve podcastlerinizi indirebilir, cihazınızda depolayarak gerekli anlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca müzik ve podcast dosyalarını cihazınıza indirmek, veri kullanımını da azaltacak ve İnternet’ten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap