İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Sevgililer Gününde Ne Yapılır?

Sevgililer Gününde Ne Yapılır?

sevgililer-gunu-romantik-ortam

Sevgililer Günü Romantik Ortam Hazırlama

14 Şubat’a daha çok var diye düşünüp, internetten sevgililer günü hediyeleri başlıklarında kaybolunup gidildi.

Günün sonunda kafası daha karışmış ve eli boş kalmışsanız üzülmeyin. Biraz özgün, biraz klişe ama kendini ifade edebileceğini düşündüğümüz önerilerimizden bazılarını listeliyoruz.

Bu tür günlerin güzel yanlarından biri, sevgilinizin yapısı, seçimleri ve zevklerini tekrar düşünme fırsatı sunmasıdır. Bu da onu daha çok tanımanıza ve beraberinde daha yakınlaşmanıza vesile olur. Fakat bunları yaparken ilk kural özgün olmaktır.

Çünkü sevgili dediğimiz şey bir birey ve kendine has zevkleri, beğenileri, tercihleri vardır. Önerilerimizi düşünürken sevgilinizin sevebileceği kendinize has küçük dokunuşlar yapmayı göz ardı etmeyin.

Dışarda Yemek Yemek

Sevgililer günü romantik ortam hazırlama dendiğinde belki akla ilk gelen seçenektir. Menüsü ve ortamı ile zevkinize hitap edebilecek yerler seçmeye dikkat edin. Çünkü sessiz sakin diye bilip gittiğiniz kimi mekanlar, sevgililer günü nedeniyle tanıyamayacağınız kadar gürültülü ve dip dibe masalarla dolu ortamlara dönmüş olabilir. O nedenle iyi bildiğiniz yerleri seçmeye özen gösterin. Bu yüzden imkan varsa bulunduğunuz veya yaşadığınız ortamda bir akşam yemeği planlaman en güzeli olacaktır. Bir otel odası ayarlayıp, odanızı romantik bir hale getirerek sevgilinize bir süpriz yapabilirsiniz.

Konsere Tiyatroya Gidin

Sessizlikten ziyade daha sosyal ortamlarda kutlamayı seviyorsanız tiyatro, konser iyi bir seçim olabilir. Hem bazen güzel bir şarkı, o esnada dile gelmeyen bin cümleye bedel olabilir. Hele bir de sevgilinizin çok sevdiği bir sanatçının konseri ile ona sürpriz yaparsanız kendini daha özel hissetmesini sağlarsınız. Konser sonrası, şarkı sesleri içinden gecenin sessizliğine doğru hafif üşüyerek el ele kısa da olsa bir yürüyüş yapmayı unutmayın.

Evde Yemek Hazırlayın

Sevgiliniz için onun da seveceği bir menü hazırlamak son yıllarda en yaygın kutlama biçimlerinden biri oldu. Yemekler, ışık, müzik, içecekler hepsi sizin kontrolünüzde ve sizin zevkinize dair upuzun bir gece. Zaman ve trafik sorununuz yok. Mum ışığı ile aydınlanmış kırmızı bir masa, ortamı saran taze çiçek kokusu ve usul usul çalan şarkılarla kendinizi yansıtabileceğiniz bir masayı sevgilinizle paylaşabilirsiniz.

Ama geçen yıl bunu yaptım, tekrara düşerim diyenler için de bir seçenek var. Yemeği onunla birlikte yapın. Hem birlikte mutfakta zaman geçirmenin ilişki üzerinde ki pozitif etkisi çok büyüktür, hem de birlikte bir şeye emek vermiş olmanın tadı başka olur.

Birlikte Film İzleyin

İki üşengeç sevgili iseniz sevgililer günü romantik ortam hazırlama konusunda bu öneri tam size göre. ışığı kapatarak, birlikte devam ettiğiniz bir dizi, ya da beklediğiniz bir filmi açıp, dizlere kadar çekilmiş battaniyenin altında, sipariş ettiğiniz pizzanızı yiyebilirsiniz. ya da içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Daha Sade Bir Şeyler Diyorsanız

Altını çize çize okuduğunuz bir kitabı hediye edebilir, ya da onun sevdiği ve okumadığı bir yazarın kitabını alabilirsiniz. hatta ona kitap okuyabilirsiniz.

Denize bakan boş bir bankta, aynı kulaklıktan müzik dinlerken, vapurları kovalayan martıları izleyebilirsiniz. Doğanın size sunduğu romantik anları yakalayın.

Plan yapmayı sevmiyorsanız, sokak lezzeti cenneti ülkemizde sokak lezzetlerinden küçük küçük tadarak gezebilir ve hiç bir fikrinizin olmadığı rast gele bir mekana girip bir şeyler içebilirsiniz. Bazen bu tür doğaçlamalar yeni güzel mekanlar tanımanıza da neden olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap