1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Para Kazanmanın En Kolay Yolları (2020 Harika Taktikler)

Para Kazanmanın En Kolay Yolları (2020 Harika Taktikler)

Para kazanma Yolları 2020

Para kazanmak günümüzün en vazgeçilmez eylemlerinden biridir, çünkü yaşamımızı ikame ettirmenin ve yaşam standartlarımızı yükseltmenin en önemli ayağında para gelmektedir. Gün geçtikçe yıllar ilerledikçe para kazanma olayı farklılaşmaya başladı şimdi size 10 sene önce oturduğunuz yerden para kazandığınızı biri söyleseydi inanır mıydınız ?
Artık devir internet devri yani yapacağınız işlerin muhakkak internet ile bağlantısının olmasına dikkat ediniz para kazanmanın en kolay yolları arasında muhakkak ki internet vardır. İnternet öyle büyük bir nimettir ki şahsen tanıdığım arkadaşlarım arasında aylığı 100.000-TL(yüz bin türk lirası) olan da var büyük bir kurumsal şirket sahibi olup gelirini tahmin edemediğimde var. Hepsinin ortak noktası interneti doğru kullanıp fırsatları değerlendirmek oldu.

Sizlere bugün para kazanmanın taktikleri hakkında ciddi bilgiler vermeyi planlıyorum çünkü 2020 senesinde internetten olsun veya bayilik tarzı girişimler olsun para kazanmanın kapısı daha açık durmaktadır işte gelin ayrıntılara beraber bakalım.

1 – Açık Arttırma Platformlarında Satış Yapmak (Mezat)

İlk konumuz mezat konusu olacaktır özellikle son yıllarda çığ gibi büyüyen bir sektördür eğer sosyal medya hesabınız varsa ve biraz aktif kullanıyorsanız muhakkak karşınıza açık arttırma yayınları çıkmıştır. Belki hiçbirimiz düşünmedik ama inanın bana çok büyük kazançlar sağlamaktadırlar. Mezat deyip geçtiğiniz videolarda öyle kazançlar var ki tahmin etmekte güçlük çekebilirsiniz.

Öncelikle böyle bir iş düşünüyorsanız kendinizi geliştirebileceğiniz daha doğrusu az çok bilginizin olduğu bir alan belirleyin Örnek : Eşya, Aksesuar, Teknolojik aletler, Sanal varlıklar gibi gibi bu örnekleri hayal gücünüze göre çoğaltabilirsiniz.

İşin Mantığı ve Uygulanışı : Kafanızda bir sektör belirlediğinizi varsayıyırorum örneğin tesbih sektörü yani aksesuar satacaksınız bu sektörde en ucuza mal edeceğiniz ürünleri araştırmaya başlıyoruz sıkı pazarlıklar sonucu toplu alım yapıyoruz inanın toplu alımlarda nakit parayı gören toptancılar çok çok ucuza bırakabilirler ürünleri.

Ürünlerimizi temin ettikten sonra bu işin döndüğü piyasa yani Facebook’a reklam veriyoruz sponsor reklam cüzi miktarlar ile günlük 70-80-TL gibi bir ücret ile çalışmaya başlayabilirsiniz üzülmeyin hep para gidiyor diye bide bunun size tatlı dönüşleri olacaktır. Sponsor reklamlar ile canlı yayına başlıyoruz ve elimize aldığımız o 20-TL’lik tesbih hakkında bilgiler veriyoruz bunu 400-TL’ye sattım, bunu şu kadar fiyatın altına alamazsınız bu harika bir işçilik vs. diye ticari yeteneğinizi konuşturarak en az 100-150-TL arası gibi bir miktara satıyorsunuz. Sırf bir üründen elde ettiğiniz karı düşünürsek o gece için 40 ürün sattığınızı varsayarsak müthiş bir kazanç elde edersiniz. Para kazanmanın ince taktikleri arasında yıllardır ölmeyen şey “tatlı dil” çok önemlidir bunu iyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

2- Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açmak para kazanmak işi oldukça zevkli bir iş diyebiliriz fakat bu işte kısa vadede ciddi kazançlar sağlamanız pek mümkün değil, blog açarak para kazanmak ciddi bir emek ve zaman ister fakat kazandığınız para anlınızın ak sütü gibi helal ve uzun ömürlü olur yani blogdan para kazanmaya başlarsanız emek vermeye devam ederseniz bu yıllarca böyle gider diyebiliriz. 2020 yılında açılması beklenen Türkiye geneli blog sayısı yaklaşık 3.000’dir ve ben size arasından başarılı sayılacak oranı vereyim 30 tanedir yani %1 gibi bir rakam başarılı olacaktır. Bu başarı ise tamamen emek ve istikrar ile alakalıdır.

İşin Mantığı ve Uygulanışı ; Eğer yazı yazmaktan çekinmiyor ve araştırmacı bir ruhunuz varsa blog açmaktan çekinmeyin büyük ihtimalle para kazanma konusunda sıkıntı yaşamazsanız. Blog açarak para kazanmak için öncelikle web site açıp blog kurmanız gerekmektedir bunu 200-300 TL’ye yapan yüzlerce kişi vardır internetten arama yaparak bulabilirsiniz. Blogunuzu kurduktan sonra güzel içerikler girmeye başlıyorsunuz unutmayın içeriklerin kullanıcıya faydalı olması lazım yani aradığını vermeniz lazım böyle içerikler girdikten sonra sitenize Google Adsense reklamları koyarak ayda 5.000-TL kadar para kazanmanız mümkün olacaktır.

3- Editörlük Yapmak

Yani Makale yazarak, içerik üreterek para kazanmaktır. Burada klavye ile bir bütün halinde yaşamanız her konuyu araştırıp oradan bilgileri çıkarıp özgün bir dille kaleme almanız gerekmektedir ciddi ve zahmetli bir iştir fakat kurumsal veya güvenilir bir kişi ile çalışmaya başladığınız andan itibaren para kazanmaya başlarsınız fakat burada kazanacağınız miktarlar belli bir rakamı aşması zordur. Günde 12 saat çalışsanız dahi aylık 3.000-4.000-TL ‘nin üzerinize çıkmanız zor görünmektedir. Çünkü yazacağınız yazılar ne kadar harika olursa olsun isterse dünyanın en iyi yazısı olsun alacağınız ücret bellidir. Adeta Maaşlı çalışan bir eleman olacaksınız.

İşi Bulma yöntemleri ; Makale yazarak para kazanmak adlı yazımızda bu konunun bütün ayrıntılarından bahsettik bütün bilgileri buradan bulabilirsiniz.

4- Youtube ile Para Kazanmak

Son birkaç yıl içerisinde yotube üzerinden para kazanan insanların sayısı oldukça fazladır, özellikle bir kaç YouTuber varki adeta servetine servet katmış durumdadırlar. Yanlız Youtube’dan para kazanmak için iki kategoriniz var eğer yeterli özgüven ve yeteneğiniz varsa kameranın karşısına siz geçersiniz ve bu cidden en etkili en az yorulacağınız yoldur kameranın karşısına geçtikten sonra aranma hacmi yüksek olan videolar hakkında video çekmeye başlayabilirsiniz. Ancak kameranın karşısında değilde arka planında olarak para kazanmak istiyorsanız o zaman işiniz zahmetli olacaktır yani bu işin emekçisi olabilirsiniz.

İşin Mantığı : Örnek vermek gerekecek olursa Youtube Video bu videoya girdiğiniz zaman anlayacaksınız, ilgi çekici olaylar ve ilgi çekici başlıklar ile siz video düzenleyip paylaşacaksınız ve bu videolar izlendikçe para kazanmaya sizde başlayacaksınız.

5- E-Ticaret ile Para Kazanmak

Belkide internet sektörünün en can alıcı konusudur e-ticaret başarılı bir e-ticaret sistemi oturtur veya kurarsanız kazancınızın tahmini cidden zor hale gelmektedir peki nedir bu e-ticaret. Gerçek hayatta yaptığınız alışverişleri oturduğunuz yerde telefon veya bilgisayardan yaptığınızı düşünün ve sizde satıcı durumundasınız ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok kazanacaksınız. Dükkan derdi yok, kira derdi yok, çalışanlarının fazla olması derdi yok yani bir çok kalem gider yoktur. Sadece sistem kurup onu oturtacaksınız. Örneğin ; Testtür giyim sitesi. Bir tesettür giyim sitesi kurup bunun e-ticaretine başlayabilirsiniz başarılı bir site başarılı reklamlar başarılı ürünler ile aylık kazancınız çok ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. E-ticaret çok ayrı bir dünyadır bunu buradan bir kaç paragraf ile anlatmamız mümkün değildir ama e-ticaret konusunu araştırmanızı tavsiye ederiz.

6- Yazılım & Tasarım ile Para Kazanmak

Eğer yeteneğiniz varsa veya kendinizi geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız bu alandada çok ciddi paralar kazanmak mümkündür 2020 yılına girdiğimizde yazılım ve tasarım konusunda ki gelirler bir kat daha artacaktır çünkü dediğimiz gibi devir internet devridir artık herşey yazılımdan ve tasarımdan geçmektedir. En ufak bir mahalle marketi bile bilgisayarında yazılım kullanmak zorunda, bütün şirketler belli programlar kullanmak zorunda veya bütün firmalar reklam vermektedir siz bu konuda kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar ciddi paralar kazanmak mümkün olacaktır.

7- Anket Doldur Para Kazanmak

Yıllardır var olan bir sektör olan anketörlük eskiden kapımıza gelen anketörler tarafından yapılırdı fakat artık ulusal manada anket şirketleri bütün anketlerini internet üzerinden veya telefon üzerinden yaptırmaktadır  sizde anket doldurtarak para kazanabilirsiniz ve bu işte aylık maaş gibi ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Anket Doldurarak para kazananlar arasında çevremizde birçok örnek vardır ve sizlere anket doldurarak para kazanmak adlı yazımızda bütün detayları verdik ilgili yazımızı okuyarak bu iş fikri hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

8- Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Satış ortaklığı artık ticaretin vazgeçilmez bir sektörü haline gelmiştir bir firma, şirket veya e-ticaret sitesi düşünün bunların ürünlerini sizin vasıtanız ile sattırararak onların karından kazanç elde etmiş olacaksınız bu iş mantıkta çok güzeldir yani sizin hiçbir sermaye koyma derdiniz yok, tek amacınız onların ürünlerini satmak ve kazancınızı almak olacaktır. Bu iş için tatlı dil, güler yüz, etkileyicilik ön planda olmakla birlikte tüm ayrıntılarını bahsettiğimiz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Satış Ortaklığı Veren Siteler adlı yazımızda internet üzerinden satış yaparak nasıl gelir elde edebileceğinizi tüm ayrıntıları ile anlattık okumanızda fayda vardır.

 

Para kazanmak için daha bir çok yaratıcı fikirler mevcuttur sayfamızı siz ziyaretçiler için güncel tutup hergün yeni fikirler eklemeyi düşünmekteyim ayrıca internetten para kazanmak eskisi kadar zor değil yeterki girişimci ruhunuzu ön planda tutun şimdilik bu fikirleri denemeyi bir düşünün hoşçakalın.

Yorum Yap

Yorum Yap