1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri
 3. Oyun Oynayarak Para Kazanmak (Yüksek Kazandıran 3 Oyun)

Oyun Oynayarak Para Kazanmak (Yüksek Kazandıran 3 Oyun)

oyun oynayarak para kazan 2020

Oyun oynayarak para kazanmak fikri sizlere çılgınca gelebilir 2020 yılına geldiğimizde popüler meslekler arasına giren bu sektör sizleri hayrete düşürebilir ancak hiç öyle şaşırmanız gerek yok, şimdi koltuğunuza yaslanın ve yazdıklarımızı dikkatlice okuyunuz çünkü 2020 yılı için oyun oynayarak para kazanmak hakkında size müthiş fikirler vereceğiz ve sizde hem oyun oynayıp hep kazanç elde edeceksiniz.
Oyun ile para kazanmanın bir çok yöntemi vardır ve bu öyle bir sektörki gün geçtikçe üzerine katarak ilerlemeye devam etmektedir, her gün yeni bir oyuncu, hergün yeni bir oyun, hergün yeni bir oyun şirketi ve hergün yüzlerce yeni oyun videosu olduğunu düşünürsek bu sektörün ne kadar ilerlediği hakkında bir fikriniz olabilir. O yüzden bu sektörü dallara ayırmaya çalışarak size anlatacağım dikkat etmeniz tavsiye edilir ve lütfen takıldığınız yerlerde yorum olarak sorunuz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

2020 yılına girdiğimizde oyun oynayarak kazanma yöntemleri arasında birçok yeni segment eklenmiş ve insanlar kendilerine ekonomik bir kaynak olarak oyun kategorisini seçmeye başlamıştır, hem eğleneceli hem kazançlı bir iş olan oyun oynama işi için kazanç yöntemleri şu şekildedir.

  Venusbet

 • YouTube veya Canlı Yayın ile Para Kazanmak

Öncelikle oynadığınız oyununun sizin gibi oynayan yüzbinlerce oyuncusu olduğunu düşünün veya milyonlarca yani bu kadar bir kitleye hükmetme şansınız olduğunu unutmayın ve iyi düşünerek, özgün olarak, kendi tarzınızı katarak bir youtube kanalı açıp içerik üretmeye başlayabilirsiniz.
PUBG ile örnek vermek istiyorum sırf bu oyun için video üreten bildiğim 20’den fazla youtuber veya canlı yayın videocusu vardır.
Barış Bra, Kozmik Karınca, Ersin Yekin, Mezarcı youtube üzerinden yayın yapan bilindik oyunculardır. Tahmini gelirleri aylık 10.000-TL ile 80.000-TL arası değişmektedir fakat siz onlarında üstüne çıkabilirsiniz yeterki özgün olun ve bu oyunu iyi oynayın.
Facebook Platformu üzerinden ise onlarca kişi canlı yayın yaparak para kazanmakta sırf benim gördüğüm 4-5 yayıncı var ve izlenmeleri 1.000 ile 4.000 arası değişmekte sırf bir yayından günlük 1.000-TL ile 2.000-TL kazandıkları oluyor. İzlediğimiz zaman göreceğiz ki çok iyi oyuncular bile değil çoğu izlenmesinin sebebi ise sempatik olmaları ve diksiyonlarının düzgün olmaları.
Yukarıda yer verdiğimiz örnekler ile sizde oyun oynayarak para kazanmak konusunda kendinize sorular sorarak ufkunuzu genişletebilirsiniz işte bu platformlar üzerinden kazanma yöntemleri.

 • İyi bir Diksiyona Sahip Olmak
 • Doğal Olmak
 • Sıradan olmayan yeni yaratıcı içerikler üretmek
 • Dikkat Çekici Başlıklar Girmek
 • Facebook üzerinden sponsorlu reklam satın almak
 • Oyun Testeri Olmak

2020 yılı itibariyle çıkan oyunlara dikkat ettiğimiz zaman göreceğiniz şey şudur çıkan en saçma oyunun bile yüzbinlerce oynayanı vardır yani bu oyunları yapan şirketler öyle ufak çaplı veya düşük ekonomiye sahip şirketler değil, bildiğiniz baya kurumsal firmalardır. Bu firmalar oyunu yayınlamadan önce veya test sürümünde iken bazı kullanıcılara bu oyunu oynatarak oyundaki açıkları, hataları ve yanlışları gözlemletmek ister ve bu iş için bu gözlemcilere para öder. İşte biz bunlara Oyun Testçisi diyoruz PUBG Mobile ve Call Of Duty, Counter Strike gibi bir oyunun tesçileri ile irtibat kurduğumuz zaman aylık ciddi miktarlar kazandığını öğrenmiş bulunmaktayız, “Ahh ne güzel iş” dediğinizi duyar gibiyim ancak sizde böyle bir işe talip olabilirsiniz.

Nasıl Oyun Testçisi Olurum ?

Bilinen bütün oyunların giriş ekranlarında bir mail adresi verilmekte veya resmi websitelerinde iletişim bilgileri yer almaktadır. Bu iletişim bilgileri ile kendi mailimizden oyun sahibi şirketlere bir mail atıyoruz ve mailimizde bu oyunun testçisi olmak istediğimizi az ve öz yazarak güzel bir diksiyon ile iletiyoruz aynı maili ingilizce olarakda yazıp iletişim bilgilerimizi ekliyor ve beklemeye geçiyoruz.

 • E-Spor ile Para Kazanmak

Belki ilk bakışta hayal gibi gelebilir fakat inanın kazanmak çok zor değil. İyi bir oyuncu iseniz örneklemek gerekirse iyi bir PUBG Mobile oyunucusuysanız ve e-spor ile para kazanmak istiyorsanız geç kalmış sayılmassınız. Çünkü bu oyun her sene büyük para ödüllü 2-3 turnuva yapmaktadır ve çok adil bir şekilde olan bu turnuvalar sonucu ciddi ödülleri dağıtmaktadırlar.
Fakat bu tarz oyunlar bireysel değil daha çok ekip şeklinde takımlar kurularak turnuvaya katılmaktadırlar. Eğer iyi bir oyuncu iseniz kendinize güveniyorsanız ilk işiniz bu oyunu en iyi oynayanları bulup iyi bir iletişim kuracağınız takımı oluşturmak. Fakat unutmayınız ki takımda iletişimin bu işin en can alıcı noktası olduğu hususunu sakın aklınızdan çıkmasın. Kurduğunuz takım ile bol bol maç oynayarak kendinizi geliştirebilir ve turnuvalara katılabilirsiniz.

 

Para Kazandıran 3 Oyun

1- PUBG Mobile Oynayarak Para Kazanmak

PUBG Mobile üzerinden para kazanmak belkide bu sektörün en kârlı işleri arasındadır, para kazandıran en iyi oyun diyebiliriz. Buradan para kazanmak için birçok taktik vardır ve her taktiği ayrı ayrı uygulayarak para kazanabilirsiniz. PUBG ile para kazanmanın en çok tercih edilen yolu karakter geliştirmekten geçer. Fakat birçok alternatifi vardır işte PUBG ile para kazanma taktikleri.

 • Facebooktan Canlı Yayın Yaparak PUBG’den Para Kazanabilirsiniz
 • PUBG Mobile Testçisi Olarak Kazanabilirsiniz
 • PUBG Mobile Turnuvalarına katılarak para kazanabilirsiniz
 • Karakter geliştirip yüksek seviyelere çıkartarak para kazanabilirsiniz.

2- CS Oynayarak Para Kazanmak (Counter Strike)

CS:GO oynayarak para kazanmanızda pek tabi mümkündür, bu oyun bir kaç yıl evveline kadar tercih edilen en popüler oyundu fakat son birkaç yıldır güncelliğini yitirdi diyebiliriz fakat bu hali ile bile milyonlarca oyunsever tarafından tercih edilmektedir. CS:GO oyununda rütbe kazanmak mümkündür ve yüksek rütbeli karakterler her zaman gözde olan profiller olmaktadır. Eğer bir karakteri geliştirerek yüksek profillere ulaştırırsanız sizde bu karakteri Steam Pazar üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.

 • Facebooktan Canlı Yayın Yaparak CS:GO ile para kazanabilirsiniz
 • CS:GO Turnuvaları oldukça sık yapılmaktadır muhakkak bu turnuvalara katılınız.
 • Yüksek seviyelerdeki profilinizi Steam Pazar üzerinden satarak kazanabilirsiniz.

3- Call Of Duty Mobile Oynayarak Para Kazanmak

Piyasaya PUBG Mobile rakip olarak giren ve oldukça popüler olan bir oyundur, masaüstü verisyonunu bilmeyenimiz yoktur sanırım fakat mobil sürümü yeni geliştirilmekte ve henüz tam olarak oturan bir oyun diyemeyiz. Gün geçtikçe online oyuncu sayısı artan bu oyun için tıpkı PUBG Mobile uygulanan taktikler uygulanarak kazanç elde etmeniz mümkündür.
TÜYO ; Call of Duty Mobile oyunu henüz piyasaya yeni girdiği için bu oyun için Fan Sayfaları açarak kendinize bir kitle oluşturup bu kitle üzerinden çok daha rahat ticaret yapabilirsiniz.

 

 

BENZER YAZI : En Kolay Para Kazanma Yolları

Yorum Yap

Yorum Yap