1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film
  3. Netflix VPN ile Neden Açılmıyor?
Trendlerdeki Yazı

Netflix VPN ile Neden Açılmıyor?

bedava netflix hesapları

Netflix VPN ile Neden Açılmıyor?

Açılımı Virtual Private Network olan ve en temel kullanılma amacıyla başka bir IP üzerinden internet sitelerini yanıltmayı sağlayan sistemdir. İnternet kullanıcıları internete bağlanırken oldukları ülkelerde değil başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gözükürler. Bunun kullanıcılara en temel faydası Türkiye’de olmayan içeriklerden faydalanabilmek ve diğer ülkelerin avantajlarını kullanabilmeleridir.

Kısıtlanmış ve yasaklanmış sitelere giriş yapmak, yasa dışı dosya indirmek (Torrent siteleri), her site için şifreli bağlantı ile giriş yaparak gizlilik sağlamak, ve daha çeşitli sebepler nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Yani VPN bir nevi sanal alemde özgürleşmenizi sağlıyor. Diğer yandan iyi ve hızlı bir bağlantı sağlayabilmek için ücretli olan VPN programlarını kullanmanız gerekir.

Neden Netflixde VPN Kullanmak İstenir?

Yurtdışında bulunan ve Türkiye içeriklerine ulaşmak isteyen kullanıcılar için bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Örneğin Türkiye içeriklerinin pek çoğunu başka bir ülkeden izlemek mümkün değil. Bazı kullanıcılar ise bazen Türkiye’de bulunsalar da örneğin Amerika kütüphanesine ulaşmak isterler. Diğer bir seçenek ise Netflix bulunduğunuz ülkede izlemek istediğiniz içeriğin başarılı olma ihtimalini ve izlenme ihtimalini yüksek görmüyor ve altyazı çeviri seçeneği sunmuyor. Yani Netflix her ülke ve bölgede farklı popüler içerikleri gösterir ve hazırlar. Her ülkeye göre sunulan dil seçenekleri, filmler ve diziler farklıdır. Kullanıcılar farklı ülkelerde olduklarında bu fırsatlardan yararlanabilmek ve ülkeye göre değişen fiyat farkları nedeniyle VPN kullanmak isterler.

Netflix Neden VPN ile Açılmıyor?

Netflix bir ülkenin dizi ve film haklarını sadece o ülke için satın alıyor. Netflix’e VPN ile giriş yaptığınızda ve bir içerik izlemek istediğinizde “proxy algılandı” uyarısı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Netflix bu durumda içeriğinizi engelliyor. Netflix kullanıcıların ve izleyicilerin farklı ülkelerden bağlanıyor görünmesini istemiyor. Bunun sebebi ise her ülkeye sunulan farklı içerikler bulunması ve fiyat farklılıklarıdır.

Netflix bütün VPN uygulamalarını kolayca tespit edip kullanılmasını engelliyor. Özellikle ücretsiz VPN uygulamaları çok kolay tespit ediliyor, bu problemi yaşamak istemeyen kullanıcılar ise profesyonel uygulamalara yöneliyor ve bu durumda ekstra ücret ödemek durumunda kalıyor. Bu yüzden ücretsiz olan uygulamaları tercih ediyorlar ve kolayca tespit ediliyorlar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap