İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film
  3. Kore Dizileri (Popüler En iyi Kore Dizileri 2020)

Kore Dizileri (Popüler En iyi Kore Dizileri 2020)

kore dizileri 2020

Kore dizileri izlerken bağımlılık yapacak türden diye kategorilendirdiğimiz diziler arasında yer almaktadır. Ön yargı ile yaklaşılan kore dizilerine artık tabuları yıkmanızı sağlayacak dizileri sizler için derledik ve sizde bu dizilere adeta elinizi verip kolunuzu kaptıracaksınız.
Kore Dizileri ülkemize son yıllarda büyük bir pay edinmiş ve izleyenleri kendine bağımlı kılmıştır. İlk başlarda TV sektörü kore dizilerinin pek umut vermediğini belirtsede kullanıcıların davranışları gözlendiğinde popüler kore dizileri 2020 yılında da hayli ilgi göreceğe benziyor işte gelin en iyi kore dizilerini beraber inceleyelim.

Kore Dizileri izlemek için 5 Neden

  • Sempatik Oluşları ; Kore dizilerinin seyredilmesinin ve sevilmesinin şüphesiz en güzel nedenlerinden biri oyuncuların sempatik oluşlarıdır aynı zamanda türkçe dublaj olmadan izleyeceğiniz dizilerde farkedeceğiniz özellikte şudur ki dillerinin her ne kadar anlamasakta bize çok sempatik gelmesidir.
  • Ailevi Olgular; Kore dizilerini izlerken farkedeceğiniz sebeplerden biri ise ailevi değerlere önem verilmesi ve sürekli ilişkiden bahsedilmemesi bu anlamda takdir toplayan ve bizim kültürümüz ile benzer özellik gösteren bu yönünü sizde farkedebilirsiniz.
  • Kontrast; Kore dizilerinin çekim kalitesi oldukça yüksektir. Renkli ve parlak görüntüler insanı izlerken cezbetmektedir. Korenin teknoloji konusunda ne kadar iyi olduğunu sanırım bilmeyen yoktur bu teknolojiyi dizilerine ve filmlerine yansıtmakta başarılı olmuşlardır.
  • Finalleri; Bazen bazı diziler izleriz ki finalleri berbat biter resmen o an çıldırıyor olabiliriz çünkü aylarca izlediğiniz dizinin sonu çok saçma bitmekte ve bu durumu hazmetmekte zorlanabiliriz. Fakat Kore dizilerinde durum böyle değildir bir çok kore dizisinin finali harika diyebilecğemiz şekilde sonlanmaktadır.
  • Oyunculuk; Kore dizisi oyuncuları başroller ve yanroller dahi harika bir performans ile oynamaktadırlar. Performans konusunda çoğu avrupa dizisinden dahada takdir toplayan bir davranış sergilemektedirler.

Popüler 5 Kore Dizisi

1. Introverted Boss

Introverted Boss Kore Dizisi

Henüz yakın tarihte Kore TV ve internet sitelerinde yayımlanmaya başlanmış olan Inverted Boss dizisi, Dizi romantik ve komedi konularını başarılı bir şekilde işlemiş ve izleyenleri kendine bağlamaktadır. Park Hye Sun’un ve Yeon Woo Jin’in başrollerini paylaşmış oldukları bu dizi; Çalıştıkları şirkette patronlarının gizemli tavrından şüphelenerek başlayan olaylar silsilesinde sizi harika bir romantik komedi bekliyor diyebiliriz. Bu dizi 2017 yılında yayımlanmaya başlanmış olup hala devam etmektedir.

IMDB Puanı : 7,3

WebKolik Puanı : 7,8

Kullanıcı Değerlendirmesi : 8/10

2. Tomorrow With You

Tomorrow With You Kore Dizisi

En güncel kore dizileri arasında gösterilen bu dizi 2018 yılında yayımlandığı andan itibaren kullanıcıları adeta ekrana kitlemiş durumdadır. Kore dizilerinin çoğu romantik komedi türündedir tıpkı bu dizi gibi. Zaman zaman Fantastik konularınıda işleyen dizi oyunculuk konusunda adeta efsaneler yaratmaktadır. Başrollerini Lee Je-Hoon ve Shin Min-A oyuncuların paylaştığı aktörler burada gösterdiği harika performansın ardından birçok alanda ödüllere layık görülmüş durumdadır.

 

IMDB Puanı : 7,1

WebKolik Puanı : 7,4

Kullanıcı Değerlendirmesi : 7,7/10

 

Ayrıca Netflix Dizileri konumuzda sizler için en iyi netflix dizilerini derledik.
Yorum Yap

Yorum Yap