1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Instagram’da Hikayeyi Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanır?

Instagram’da Hikayeyi Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanır?

23685e01instagramstory

Instagram’da Hikayeyi Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanır?

Instagram, 2010 yılının Ekim ayının altısında hizmete sunulan bir uygulamadır. Bu uygulama ilk başta IOS cihazlarına sunulurken android kaynaklı cihazlara 2012 yılında verilebilmiştir. Her ne kadar başlarda dikkat çekmese de günümüzde neredeyse en popüler uygulamalar arasındadır. Şuan da neredeyse bir milyar kullanıcıya sahip olan uygulama her geçen gün kendine ilgiyi daha fazla çekmektedir.

Instagram’ın ne olduğuna gelecek olursak birçok insanın günlük durumlarını paylaştığı ve diğer insanları takip ettiği sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama ile insanlar arkadaşlarını, akrabalarını ve diğer insanları yanına gitmeden bir telefon ya da bilgisayar yardımıyla ne yaptıklarını öğrenmektedirler. Hatta uygulama o kadar gelişmiştir ki artık her an kimin ne yaptığını, hangi durumlarda olduğunu ya da nerede yaşadığını paylaştığı gönderiler sayesinde öğrenmeniz mümkün.

Instagram İle Neler Yapabilirsiniz?

Bu uygulama ile kendinize ait fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Paylaşacağınız fotoğraflara arkadaşlarınızı da ekleyebilir işinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Uygulamadaki özelliklerden olan etiket sistemi ile birlikte arkadaşlarını etiketleyebilir ve onları diğer insanlara tanıtabilirsiniz. Bir yapacağınız diğer şey ise hikaye( story) atmak.

Uygulama da 24 saat süren bir hikaye paylaşarak diğer insanlara o an neler yaptığınızı, nerede olduğunuzu vb. şeyleri paylaşmanız mümkün. Hal bu olunca insanların aklına değişik sorular kurcalamakta. Bu sorunlardan biri olan “Instagram’daki hikayenize bakan kişiler neye dayanarak sıralanıyor?” sorusu aklımıza gelmekte. Öncelikle bu sorunun kesin olmamakla birlikte birden fazla cevabı olduğunu söylememiz gerekiyor. Hadi gelin bu soruyu birlikte yanıtlayalım.

Yakın Arkadaşlar

Eğer Instagram üzerinden bir arkadaşınızla sık bir şekilde görüşüyor ve onun attığı gönderileri beğeniyorsanız o kişi hikayenizi görüntüleyenlerde en üst sıraya çıkabilir. Bu şekilde baktığınızda en üst sırada arkadaşınız olduğunu görebilirsiniz. Bu cevap size yardımcı olmadı mı? Gelin diğer seçenekleri inceleyelim.

Stalk Mu Yapıyorsunuz?

Son günlerde bir profili çok sık mı inceliyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise hikayenizi görüntüleyenlerde bu kişinin en üst sırada olmasının sebebi bu olabilir. Böylece sıralamayı anlamanız mümkün. Yine mi size yardımcı olmadı bu cevap? Bir diğerine bakmanızı öneririz.

Yorumlar, Beğeniler, DM ve Daha Fazlası

Eğer bir kişinin attığı yorum, gönderi beğeniyor ve ona mesaj atıyorsanız bu kişi görüntüleyenlerin en üst kısmına çıkabilir. Bu söylediklerimizden sadece birini bir defa bile yapmanız yeterli olacaktır.

Gizli Bir Hayranınız Var

Birisi sizin profilinize çok sık giriyor ve her bir fotoğrafınızı tek tek inceliyorsa yani sizi stalklıyorsa bu kişi hikayenizi görüntüleyenlerin en üst basamağına çıkabilir.

Bu Noktaya Dikkat!

Bu söylediğimiz maddeler kesin olmayabilir. Bundan dolayı hemen bir karara varmayınız. Çünkü vereceğiniz yanlış kararlar arkadaşlarınızla sorun yaşamanıza neden olabilir. En başta da söylediğimiz gibi bunların hepsi bir ihtimal. Lakin şöyle de bir şey olabilir. Bu saydığımız başlıklardan hiçbiri bir sebep olmayabilir. Çünkü hala Instagram’ın algoritması çözülebilmiş değil. Instagram’ın geliştiricileri bile bu algoritmayı bilmiyor desek yeridir.

Yorum Yap

Yorum Yap