1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Evde Nazar Boncuğu Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Evde Nazar Boncuğu Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

evde-boncuk-işi

Evde Nazar Boncuğu Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Nazar boncuğu, dünyada mistik güçlere, kem gözlere karşı bir kalkan görevi gördüğüne inanılan bir çeşit inanç tılsımıdır. Son dönemlerde nazar boncuğu moda dünyasında da yerini almıştır.

Birçok insan üstendiği göreve olan inancından dolayı takılarında ya da kıyafetlerinde nazar boncuğu taşımaktadırlar. Bu girişimlerin sayesinde nazarlık popülerliği hem artmış, hem de üretimi hızla artmıştır. Aslında son yıllarda daha popüler gibi görünüyor olsa bile yıllardır insanların buna karşı ola inançları yerini korumuştur.

Nazar boncuğu birkaç farklı modeli olan üründür. Evlerde ve iş yeri mekanlarında da kullanılmaktadırlar. Mavi renkli bir camın üzerinde gözü andıran bir sembol mevcuttur. Kimi zaman bir bileklikte ya da kolyede, kimi zaman küçük bir iğne ile çantaya ya da elbiseye takılarak kullanılmaktadır.

İnançlara göre yeni doğan bir bebeğe takılır ya da evlenen bir çifte hediye olarak götürülür. Bu boncuğun üretimini yapan firmalar aslında çok yoğun çalışırlar. Çünkü oldukça popüler ve özellikle ülkemizde en sık hediye edilen eşyaların başında gelirler. Kimi zaman paketlemesini ek iş olarak evlere veren firmalar insanlara ek gelir sağlarlar.

Nazar Boncuğu Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Göz şeklinin andıran, kem gözlerden ve nazardan koruduğuna inanılan bu boncuğun içine kurşun dökülür. Yine kurşunun da kem gözlerden koruduğuna inanılmaktadır. Nazar boncuğuna Türk topluluğunda çeşitli isimler verilmiştir. Bunlardan bazıları; munçuk, moncuk, monşak gibi çeşitli isimlerdir. Türeyerek bugün kullandığımız boncuk ismini almıştır.

Üretimleri birbirinden farklı boyutlarda, kimi zaman renklerde olan bu boncukları evde çok kolay bir şekilde paketleme işlemi yapılabilmektedir. Bunlar sayesinde para kazanabilirsiniz.

Sırasıyla paketleme işlemine bakarsak;

  • Öncelikle birbirinden farklı olan boncukları boy sırasına göre ayırt etmeniz gereklidir. Bunları boncuğun başında bulunan deliklere göre yapabilirsiniz.
  • Daha sonra bu boşluklara büyükten küçüğe doğru olacak şekilde misine ipleri bağlayarak beşli setler oluşturmanız gerekir.
  • Sıraladığınız boncukları aynı uzunlukta şeffaf poşetlere koyup ağızlarını bir bant yardımıyla kapatarak paketleme işini böylece tamamlamış olacaksınız.

Bunların dışında ufak çengel iğnelerin olduğu nazar boncukları da paketlenmektedir. Her pakete beş tane olmak şartıyla ağzını bantlayarak boncukları koymanız gerekir. Set halinde ve çengelli ine ile ayırdığınız bu boncukları ayrı kolilere koymanız gerekir. Bu işlemlerin sonunda firma görevlileri size ödemenizi yapacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Balikesir paketleme işi arıyorum kapora vermem