1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Evde Makale Yazıp Para Kazanmak

Evde Makale Yazıp Para Kazanmak

Cornerstones-of-Academic-Writing

Evde Makale Yazıp Para Kazanmak

Aile bütçesine katkı sağlamak, hayatınızı idame ettirmeye yardımcı olmak için konforlu yaşamınızdan ödün vermeden evde makale yazıp para kazanmak mümkün mü?

Gelişen teknolojiyle globalleşen dünyada artık internet ortamında birçok sistem içerik ihtiyacını karşılamak için makalelere gereksinim duyuyor. Aşağıda bahsettiğimiz konulara dikkat edip dikkatli bir biçimde makale yazmaya başlarsanız bu iş başlangıç olarak size ek gelir sağlayacaktır.

Peki, bunu nasıl başaracaksınız?

  1. Öncelikle Makale Yazacağınız Konu Hakkında Sıkı Bir Araştırma Yapmak Gerekiyor

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamayız. Hazırlayacağınız makalenin konusu hakkında yetkin olabilmek, doğru ve bilimsel verilerle hareket edebilmek için çok okumak ve araştırma yapmak şart. Bu sayede hem genel kültür seviyenizi artırır hem de makalenizin içeriğini amacına uygun bir şekilde hazırlamış olursunuz.

  1. Başlık Seçimi Çok Önemli

Yazacağınız makaleye seçeceğiniz başlık makalenizin başarısı için çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki, okuyucuyu ilk yakalayan öge başlıktır. Seçeceğiniz başlık; makalenizin içeriğine uygun, dikkat çekici ve vurucu olmalı.

  1. Her Zaman Özgün Olun

Freelance çalışmak, rahat bir çalışma ortamı oluşturduğu için yaratıcılığı arttırır. Evde makale yazıp para kazanmak için yaratıcılığınızı ve yazı kabiliyetinizi konuşturmalısınız. Başka makalelerden kopyalama yapamazsınız. Müşteri memnuniyeti ve elbette kendinize karşı duyduğunuz özsaygının gereği olarak makaleleriniz, sizin özgün cümlelerinizden ibaret olmalı.

  1. Ara Başlık Kullanarak Okuyucuya Nefes Aldırın

Hiçbirimiz vurgusuz, sevimsiz, ağır bir metni okumak istemeyiz. Makalelerimizde kullanacağımız ara başlıklar; altını çizmek istediğiniz konuları ön plana çıkaracağı için okuyucuya büyük kolaylık sağlar. Böylece makalenizin başarılı olma ve okunma olasılığı da artar.

  1. Yazım ve Noktalama Kurallarına Dikkat Edin

Türkçe, çok geniş bir coğrafyada kullanılan eski bir dildir. Dolayısıyla pek çok lehçe, şive ve ağız özellikleri gösterir. Bu karışıklığı ortadan kaldırmak adına Türkiye Türkçesi için seçilen yazı dili İstanbul Türkçesi olmuştur. Konuşma dilinde sık karşılaşılan “yapıcam, edicem” gibi kullanımlar yazı dilinde kabul edilemez. Yazım ve noktalama kurallarına sadık kalarak, yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırırsınız ve vermek istediğiniz mesajı, alıcıya(okuyucuya) en doğru şekilde vermiş olursunuz.

  1. Anahtar Kelimelerin Kullanımına Dikkat!

Google arama motorunun yapay zekası, en çok aratılan kelimeleri süzer ve okuyucunun karşısına sonuç olarak çıkartır. Makalelerinizin üst sayfalarda çıkması ve okunma sayısının artmasını istiyorsanız anahtar kelime kullanımına dikkat etmeniz çok önemli.

Evde makale yazıp para kazanmak zannedildiği kadar kolay değil fakat oldukça eğitici ve aydınlatıcı bir yolculuktur. Sizler de bu maddeleri göz önünde bulundurarak özgün ve yaratıcı makaleler yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap