İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Evde Kurdele Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Kurdele Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

kurdele-nakisi-cicekli-masa-ortusu-modeli-576x350

Evde Kurdele Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Ülkemizin geçirdiği zor günlerde evden çalışmak artık mecbur hale geldi. Covid-19 virüsünden korunmak için evde kalmalı, kaldığımız süre boyuncada hayatımızı idame ettirmek için para kazanmalıyız. Bu yüzden evden çalışmak zorunlu bir hal almıştır. Şimdide evde yapabileceğiniz bir işten daha bahsedeceğiz. Nakış geçişten günümüze kadar evimizin ya da giysilerimizi güzelleştirmede yer alan bir süslemedir. Özellikle iğne ile yapılan bu sanat kadınların toplumda ve çalışma hayatında rol almasında önemle yerini almıştır.

Kurdele Nakışı Tarihte Nasıl Bir Yol İzlemiştir?

İncelikle yapılan işlemeler, sivil hayattan önce askeriyede bir önem kazanmış ve üniformaların dikimlerinde yer almıştır. Daha sonrasında sivil topluma geçmiştir. Zamanla endüstrinin gelişmesiyle Amerika’ da açılan ilk kurdele fabrikası ile toplu üretimler başlayarak bir hız kazanmıştır. Artan halk nüfusuyla da değeri artmış ve farklı birçok alanda kullanılmıştır. Kıyafetlerden tutun ev dekorasyonlarına kadar her alanda önemi artmıştır ve günümüze kadar değeri hiçbir zaman düşmemiştir.

Kurdele Nakışında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

  • Ucu sivri ve küt olmak kaydıyla iki türlü iğneler bu nakışlarda kullanılmaktadır. Sivri uçlu iğneler genelde süslemek amacıyla yapılan çiçeklerin çalışmasında önemlidir. Küt uçlu iğneler ise kumaşa daha az batırılarak yapılacak olan, yani yüzeysel çalışılan çiçek süslemelerinde kullanılır.
  • İplikler ve boncuklar da süslemede önemli bir yere sahiptir. Bir nevi nakış tamamlayıcısı olmaktadırlar. Çeşitli olan iplikler nakışın alt zeminini oluşturur. Mesela yapacağınız bir gül motifi altına simli ya da tercihinize göre bir zemin hazırladıktan sonra yapacağınız desenin dah ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kullanılacak kumaşlar ise çok önemli olmamakla her nakışta kullanılabilir. Keten, ipek, dantel, yün, kot gibi farklı birçok kumaş çeşidi bulunur. Bunlar dışında mutlaka özel kumaş baskıları da bulunur. Onları da bu nakışlarda kullanmak mümkündür.
  • Organze Kurdele, ipek ve saten kurdele çeşitleriyle piyasada yerlerini alan kurdeleler de nakışta önemlidir.

Kurdele Nakışlarını Nasıl Satabilirim?

Günümüzde en çok satış yöntemi aslında teknolojinin gelişmesiyle sosyal medya ya da internet siteleri üzerinden satışlar olmaktadır. Değişik çeşitlerde ve yöntemlerde yapılan işlemeler, nakışlar sosyal medyada satış üzerine açacağınız bir hesap ya da sitede satışa sunulabilir. Bu yöntemle ev dekorasyonunda, giyim üzerine ya da çanta, şemsiye vb. ürünlerde yapılacak nakışların satışı sağlanabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap