İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020 (Sıralı 5 Banka)

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020 (Sıralı 5 Banka)

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020

Faiz veren bankalar arasında rakamlar farklılık göstermektedir yani her bankadan aynı faiz oranı vermeyi beklememiz mantıksız olacaktır bazı bankalar en yüksek faizleri verirken bazı bankalar ise ortalama faizler vermektedir.
En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020 yılında sıralamasının pek değişeceği beklenmemektedir, geçtiğimiz yıllardaki sıralamalar korunacak gibi görünmekte fakat ekonomi ve bankacılık sektöründeki hareketlilik kredi çekerken faiz oranlardaki düşüş ve mevduat oranındaki faiz artışı oranları etkileyecek gibi duruyor.

En iyi faiz veren bankalar genellikle özel bankalardır çünkü kamu bankaları genellikle kendi ekonomik kaynaklarını genellikle vatandaşlara kredi kullandırırken yararlandırmaktadırlar. Bu sebeple eğer yatırımınız, nakitiniz, dolarınız veya değerli eşyalarınız var ise ve bu yatırımı faiz ile değerlendirmek istiyorsanız, yüksek faizle veren bankalar arıyorsanız özel bankaları tercih etmenizde fayda vardır.

Paramı Faize Yatırırken nelere Dikkat Etmeliyim

Öncelikle elinizde birikmişiniz var ve bunu faizle değerlendirmek istiyorsanız belli başlı şeylere dikkat etmek her zaman faydanıza olacaktır işte dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta.

  • Yüksek Faiz : Tabiki faize para yatıracaksak bize en çok para veren bankayı tercih etmemiz gerekmektedir, bunun için en yüksek faiz veren banka sitemizde sizler için kronolojik şekilde sıralanmaktadır.
  • Güven : Güven bu kategorinin en önemli alt maddesidir, geçmiş yıllarda batan bankalar yüzünden binlerce banka müşterisi mağdur olmuş durumdadır. Bizde böyle bir senaryo ile karşılaşmamak için güvenilecek bankalara para bağlamamız faydalı olacaktır. Sitemizde yayımlayacağımız bankaların hepsi son derece güvenlidir.
  • İletişim : Bankada paramız varsa bu bankanın şubesine anında ulaşabilir ve internet bankacılığının kullanımının kolay olması avantajımıza olacaktır.

Faize Para Yatıracaklar 2020 Güncel Listesi

Eğer paranızı faize yatıracaksanız yani güncel faizlerden yararlanmak istiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi en iyi faizleri tercih etmeniz gerekmektedir, sizlere webkolik editörleri olarak sayfamızın günlük güncellediğini belirtmek isteriz ve 2020 yılına ait en güncel yüksek faizli bankalar sürekli sayfamızda olacaktır. Faiz oranlarından süreye kadar detaylı bütün bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faiz Konusunda En İyi Bankalar 2020

İNG Bank ; İNG Bankası yurt dışı kaynaklı bir banka olmakla birlikte faiz konusunda yıllardır en yüksek oranları vermektedir. Yatırım yapan bir çok müşteri İNG Bankasını tercih etmektedir. Ayrıca bütün illerde şubesinin olması internet bankacılığının hızlı, şeffaf ve anlaşılır olması onları tercih etmek için sebepler arasında. Güncel faiz oranlarını sürekli güncelleyen ve bu konuda liderliğini sürdüren bir bankadır.
Güncel Faiz Oranı : 12,25

Fibabanka ; Ülkemize son yıllarda hızla giriş yapan bir yatırım bankasıdır. Özellikle büyük teknolojik firmaları ile yapmış olduğu kredi anlaşmaları sonucu daha çok müşteriye hitap etmiş ve faiz oranları konusunda çok iyi durumdadır. Müşterilerine vermiş olduğu faizler en iyi faiz oranları diyebiliriz. 2020 senesinde faiz oranları konusunda ciddi bir rekabet yaşayacak gibi görünmektedir sürekli olarak faiz oranını yükseltme çabası içindedir.

Güncel Faiz Oranı : 11,75

EnPara ; Bir İnternet bankacığı olan EnPara ülkemizde yenilikçi bir bankadır şubesi olmadan işlem yapılan banka faiz oranları konusunda iddialı bir bankadır. Fakat şubesi olmaması bir dezavantaj oluşturmakta müşteriler tercih ederken zorlanmaktadırlar fakat oldukça güven veren bir kuruluş olan enpara diğer şubeleri olan bankaya kıyasla faiz oranı konusunda diğerlerine göre bir tık daha düşüktür. İnternet Bankacılığı son derece gelişmiş olan en para yüksek faizler sunmaktadırlar.

Güncel Faiz Oranı : 12,00

TEB ; Türkiye Ekonomi Bankası faiz oranlarını son yıllarda faiz oranlarını oldukça zirveye çıkarmış durumdadır. 2020 faiz oranlarını ise en yüksek orana çıkartacağı kulislerde dönen bilgiler arasındadır.  Kredi Yüksek faiz oranları konusunda TEB uzun süredir uğraş vermekte ve başarılı bir grafik çıkarmaktadır. Sizde TEB bankasından yüksek faizle para yatırabilirsiniz.

Güncel Faiz Oranı : 11,00

 

Benzer İçerikler ; en çok faiz veren banka 2020, en yüksek faiz veren banka ocak 2020, en iyi faiz veren banka 2020 gibi içerikler yazımızla eşleşmektedir.

Ayrıca Evde Bakım Maaşı 2020 konusunu incelemek istiyorsanız lütfen tıklayınız.
Yorum Yap

Yorum Yap