İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. En Güncel M3u iptv Linkleri

En Güncel M3u iptv Linkleri

en-guncel-m3u-iptv-linkleri

 

Merhaba değerli webkolik ziyaretçileri sizlere bugün ki yazımızda En Güncel M3u iptv Linkleri (Güncel URL Listesi)’ni paylaşacağız ve sizlerde artık İPTV ücreti ödemekten kurtulacaksınız, yazımızda İptv çalışma mantığı ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler verdik, sizde lütfen bu bilgileri okuyarak daha bilinçli bir şekilde kullanınız. M3u iptv Linkleri ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

 • IPTV Nedir?

 

İPTV kelimesini tanım olarak incelediğimizde TV kısmı bildiğimiz televizyon anlamına gelirken İP ise İnternet protokol anlamına gelmektedir. Bu ikisi birleştiğinde internet yoluyla veri akışı sağlayan bilgisayar televizyonu anlamına gelmektedir. IPTV Dünya üzerinde yayın hizmeti veren bütün kanalları izlemenize olanak sağlayan geniş bir ağdır. Iptv m3u listedeki yayınları uydudan bağlantı ile çeker. IPTV’yi donmadan izlemek için en az 3 Mbps internetiniz olmalıdır. Daha düşük hızda bir internete sahipseniz donmadan IPTV izleyemezsiniz. Bu yüzden IPTV almadan önce internet bağlantını hızınıza dikkat etmelisiniz.

 • M3U Listeleri Nasıl Açılır?

 

M3u listesini bilgisayarınıza veya telefonunuza indirerek herhangi bir IPTV oynatıcısı ile çalıştırabilirsiniz. Bilgisayar için Simple TV programını, telefonlar için ise GSE IPTV uygulamasını kullanmanız önerilir.

 

En Güncel M3u iptv Linkleri ( Güncel URL Listesi )

Site 1 buraya tıklayınız

Site 2 buraya tıklayınız

Site 3 buraya tıklayınız

Site 4 buraya tıklayınız

Site 5 buraya tıklayınız

 

 • Windows & Mac OS IPTV Kurulumu

 

Yayınları bilgisayarınızda izlemek için aşağıdaki işlemleri yapın.

 1. VLC programını bilgisayarınıza indirin.
 2. VLC Programını bilgisayarınıza kurun.
 3. İndirmiş olduğunuz M3u Dosyasını VLC Media Player ile çalıştırın.
 4. Kanal listesinden yayın açmak için VLC > Görünüm > Oynatma Listesi kısmından yayınları açabilirsiniz.
 • Dijital tv IPTV 

 

Dijital tv IPTV televizyon kanalları ile yüksek görüntülenme olanağı sağlar. Internet Protokolü üzerinden sinyal iletim yoluyla, dijital tv (IPTV) çok sayıda kanalı izleme imkânı sunar.  Bu sistem kanallara yüksek çözünürlük kazandırır.  Kanalların ses ve görüntü kalitesi artar.

 • İPTV Sisteminin Sağladığı Kolaylıklar

 

IPTV ile yapacağınızın sınırı yok. IPTV sistemini internete bağlı interaktif bir televizyon gibi düşünebilirsiniz.  Televizyonda bir basketbol maçı izlerken sevdiğiniz oyuncunun üzerine gelip formasını seçerek anında formasının siparişini verebilirsiniz.  Televizyon yayınlarını kişiselleştirebilirsiniz. Haber dinlemeyi seviyor fakat magazin haberleri sevmiyorsanız ilgili alana anahtar kelime belirleyip anahtar kelimenizle ilgili haberleri izleyebilirsiniz.

 

 • İPTV Kullanmak İçin Neler Gerekir

IPTV’yi kullanabilmek için öncelikle bu servisi sunan bir firmaya üye olmalısınız. Bu sistemi Digiturke abone olmak gibi düşünebilirsiniz. Ülkemizde yukarıda bahsettiğimiz kapsamda bir IPTV uygulaması henüz bulunmuyor. İyi bir IPTV altyapısı için fiberoptik kabloların her yere döşenmesi gerekir.  IPTV’nin etkin olarak kullanılabilmesi için internet alt yapınızın uygun olması gerekir.  Evlere dağıtılan internetin fiber optik kablolar ile dağıtılması gerekir. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının daha çok kotalı bağlantı paketlerini kullanmaları yüzünden İPTV kullanmak için internet yetersiz gelmektedir.. Uzmanlar IPTV için minimum 4 Megabit hızda ve limitsiz paketlerin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

 • iPTV Nasıl Çalışır?

 

iPTV İngilizce “Internet Protocol Television” ifadesinin kısaltmasından gelir. Türkçe olarak ifadesi de İnternet Protokolü ile görüntü ve ses aktarılmasıdır. Bir ağa bağlanmak ve bu ağlar üzerinde geniş hizmetler sağlamak için evlerimizde veya iş yerlerimizde aktif şekilde 7 gün 24 saat modem kullanılır. Televizyonlarında internete bağlanması için IPTV olarak isimlendirmiş olduğumuz küçük kutular arasında bağlantı sağlanarak cihazın sistemden alacağı frekansları birbirleriyle transfer yapmalarına imkân tanır.

Normalde internetten film indirip kullanma durumları IPTV için pek mümkün değildir. Bunun neden ise 10 Mbps’e kadar olan internet hızlarımızın buna yeterli gelmez. 10 ile 100 Mbps arasında internet hızı sağlayan bir sisteme geçiş yaptığınızda hem film izleyebilir hem de izlediğiniz filmi indirebilirsiniz. Sisteminize tanıtacağınız bu kutu sayesinde var olan televizyon alıcınız kendini bununla eşitleyerek gelen sinyalleri kendi içerisinde çözümler. Buda TV’lerde internet ortamında gezmenize imkân sağlar.

Sistemde bulunan kanallar servis sağlayıcısı tarafından şifrelenir. Şifrelemede amaç bu hizmetleri ücretli bir şekilde kullanmak isteyenlere satmaktır. Yayıncılardan satın alacağınız kanallar sayesinde istediğiniz internet ortamında gezerek dizi, film veya sinema deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bütün televizyonlar IPTV ile uyumlu değildir. Eski tip televizyonlar sistem üzerinde bunu algılayamazlar. Yeni nesil akıllı televizyonlarda IPTV kurulumu kolayca yapılır. Aynı şekilde daha gelişmiş televizyonlarda yer alan ağ kartı sayesinde IPTV kutusu olmadan evinizde bulunan ağ ile bağlantı sağlayarak istediğiniz alanlarda gezinti yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. İptv çalışıyor ve yayınlar kaliteli teşekkür