İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi
 3. Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Emeklilerin maaşları düşük olduğundan en çok bankalar onlar için kampanyalar yapmaktadır ve Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 listesini güncelleyerek incelediğimiz zaman bir hayli fazla bankanın olduğunu görmekteyiz. Faizsiz kredilerden emeklileri yararlandıran bankalar, katılım bankalarıdır. Bankalar, halka arzın gerçekleşmesi dolayısıyla faizsiz emeklilik kredisi verebilecek duruma gelmiştir. Katılım bankaları haricindeki bankalar ise, emekliye faizsiz kredi imkanlarını düşük faiz ile sunmaktadır. Ayrıca düşük faiz ile birlikte ücretsiz havale yapma hakkı, EFT ve dosya masrafı ödememe, komisyon ödememe gibi avantajlar, emeklilere sunulmaktadır. Faizsiz kredi imkanı sunan katılım bankaları da aynı politika ile EFT,  havale ve dosya masrafı ücreti almamaktadır. Ayrıca bu bankalardan ek promosyon alımı yapılabilir.
Marsbahis

 

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (Güncel Liste)

Emekliye faizsiz ihtiyaç kredisi ve konut kredisi veren bankaları incelediğimiz zaman aşağıdaki liste gibi çıkmaktadır. Aşağıda ki listede ya çok az faiz uygulayan yada hiç uygulamayan bankaları görebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası
 • VakıfBank
 • HalkBank
 • TEB
 • DenizBank
 • PTT Bank
 • Şeker Bankası
 • Fibabanka
 • Alternatif Bank

Yazımızın detaylarını okuyarak Emekliye Faizsiz Kredi Veren bankalar 2020 konusuna ait ve bu tarz kredilere nasıl sahip olacağınız hakkında geniş bilgi edinebilirsiniz…

 

Ziraat Katılım Bankası’ndan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Ziraat Katılım ile faizsiz emeklilik kredisi kullanmak 20.000 TL’ye kadar mümkün olabilmektedir. Banka, ‘Ziraat Emeklinin Artısı’ kampanyası kapsamında emeklilere ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Emeklinin ihtiyaç kredisi imkanından yararlanma talebi karşısında üst limit 20.000 TL iken, konut kredisi limitleri 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu limitlerin nasıl ve ne kadar kullanılabileceği, kişinin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Tamamen faizsiz olarak emeklilere verilmekte olan bu kredilerde banka, promosyon talebinde bulunmaktadır. Banka krediyi kişiye faizsiz olarak veriyor olsa da, kredi tutarının bir kısmını promosyon olarak talep eder. Emeklinin Artısı kredisi, konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi olarak alınabilmektedir. kredi, 36 ay vade ile geri ödenebilmektedir. Talep edilecek kredi tutarının %0,5’i oranında kredi tahsis talep ücreti alınmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’ndan bu kredinin talep edilebilmesi için şart, emekli maaşının en az 3 yıl süre ile bu bankadan alınıyor olmasıdır. Bunun yanında emeklinin kredi notu da yüksek olmalıdır.

Fibabanka’dan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Fibabanka’yı kullanarak faizsiz emekli kredisi almak, 3.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Kredi için talepler, sadece bankanın yapacağı duyurular ile belirlenebilir. Kampanya dönemleri takip edilerek taleplerin iletilmesi, kredi talebinin kampanya kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir. Bankanın vereceği 3.000 TL kredi tutarı için vade miktarı 18 ay olarak belirlenmiştir. Kişiler, 12 ya da 18 ay vade imkanlarından yararlanmak istediklerinde, belirli bir tutarda işlem ücreti ve sigorta bedeli kesintisi ile karşılaşacaktır. Kişilerin  12 vade ile bu krediden yararlanmak istemeleri durumunda aylık ödemeleri 345 TL olacaktır. 3.000 TL tutarındaki kredi için bu bağlamda toplam ödeme 4.140 TL olarak belirlenir. Bu krediden yararlanmak için kişilerin en az 3 yıl süre ile emekli maaşını Fibabanka’dan almaları gerekir.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Denizbank emeklilik kredisi başvuruları 1.000 TL’ye kadar masrafsız ve faizsiz olarak verilir. kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenerek verilecek kredi, sadece alınacak 1.000 TL’nin geri ödemesi yapılacaktır. Herhangi bir masraf ya da komisyon talep edilmez. Bu şekilde Denizbank emekliye faizsiz kredi imkanından yararlanmak için kişilerin en az 2 fatura için otomatik ödeme talimatı vermesi gerekmektedir. bunun yanında emekli maaşının Denizbank’tan alınıyor olması gerekecektir. Her emekli için 1 defaya mahsus olarak bu imkan sağlanır. 12 ay vade ile geri ödenebilecek tutar, ayda 83 TL’lik ödemelerle tamamlanır.

Faizsiz olmasa da düşük faizle emeklilik kredisi almak da mümkündür. Emekli maaşının 10 katına kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. 10 emekli maaşı tutarında verilecek kredi için faiz oranı %1,5 olarak planlanmıştır.

PTT’den Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Faizsiz kredi talebi için PTT’ye başvurmak, anlaşmalı bankalar aracılığıyla dolaylı olarak yapılabilir. PTT, emekli maaşının PTT matiklerden alınması ya da şubelerden vezneler aracılığıyla talep ediliyor olması durumunda anlaşmalı bankalara yönlendirme yapmaktadır. Anlaşmalı bankalara yapılan kredi talebi, PTT tarafından değerlendirilir. PTT’nin krediler bazında anlaşmasının bulunduğu banka, Aktifbank’tır. Maaşın PTT’den alınması şartı ile Aktifbank, emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Maaşın PTT’de sabit olması nedeniyle herhangi bir kefil ya da ipotek talebi olmadan kredi çekilmesinin imkanı bulunmaktadır. Aktifbank tarafından emeklilere verilecek kredi tutarı 40.000 TL’dir. Başvurular PTT şubelerinde ya da Aktifbank şubelerinde kabul edilmektedir. Banka şubesine giderek form doldurmak suretiyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank’tan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Şekerbank faizsiz emekli kredisi kapsamında PTT anlaşması bulunan bankalar arasında yer almaktadır. banka, PTT ile anlaşması olduğundan , PTT şubelerinden emekli maaşının alınması durumunda kredi imkanı sağlamaktadır. 36.000 TL tutara kadar kredi imkanı sunan bankanın vadeleri 36 ay olacak şekilde düzenlenmiştir. Kimlik belgenizin yanınızda olması halinde başka bir belgeye ihtiyaç kalmadan başvuru yapılabilmektedir. Onay alan başvurular anında hesaba yatırılmaktadır. Bankadan yapılacak emekli kredisi başvuruları, tamamen faizsiz olup, diğer başvuru türlerine kapalıdır. Banka şubeleri haricinde internet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden kredi kullanımı mümkün değildir. Şekerbank, bu kredi için herhangi bir belge ya da kefil talep etmemektedir.

Vakıfbank’tan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Faizsiz krediler için Vakıfbak’a başvurmak, banka şubelerine gitmeniz durumunda mümkün olmaktadır. faizsiz emekli kredisi veren banka, PTT ile anlaşmalı olarak kredi imkanı sunmaktadır. Maaşın Vakıfbank ya da PTT şubelerinden alınması durumunda kredi başvurusu imkanı sağlanmaktadır. Bu bankadan alınabilecek emekli kredisi en fazla 20.000 TL olabilir. Bu tutar için sağlanacak vade ise 36 ay olarak belirlenmiştir. Bankanın emekli kredilerinde yaş kriteri bulunur. 80 yaşını geçmiş emeklilere kredi verilmemektedir. Ayrıca kredilerin vadesi, kredi kullanma talebi bulunan emeklinin yaşına göre düzenlenir. Örneğin 78 yaşındaki bir emekli, en fazla 24 ay vade ile kredi alabilmektedir.

Kuveyttürk’ten Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Kuveyttürk faizsiz emekli kredisi kar oranı ile kişilere verilmektedir. Katılım bankaları prensiplerine göre çalışan banka, faiz yerine kar oranı koyarak kredi imkanı sunar. Emekli kredisi almak isteyen kişi, bankaya krediye ihtiyaç duyma sebebini, nerede kullanacağınız, ticaret alanını belirtmek zorundadır.

Banka, kredilerde diğer bankalardan farklı bir yol izlemektedir. Kredi talebi ile bankaya başvuru yaptığınızda banka, kredinizi bir karta yatırır. Mal ve hizmet kaydını bu şekilde tutmayı planlayan banka, müşterilerinden kredi kullanma nedenini belgelemelerini ister. Müşteri adına düzenlenecek karta kredi tutarı yatırılır. Yatırılan tutar alışverişlerde kullanılabilir. Kart ve kredi masrafları kart limitinden düşülür. 6 aydan 48 aya kadar alınmak istenen hizmetin taksitlendirilmesi, bu kartla yapılabilmektedir. Alınmak istenen kredi bu şekilde, kredi kartı ile kişilere ulaştırılmış olur. Ancak bu karta sahip olabilmek için kişilerin emekli maaşlarını Kuveyttürk’ten almaları gerekmektedir.

Halkbank’tan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Emekli kredisine Halkbank’tan almak için kişilerin şubeleri ziyaret etmesi yeterlidir. Halkbank, emeklilere faizsiz olarak 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi için vade süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir. Emekli maaşını Halkbank’tan alan vatandaşlar, internet bankacılığı ya da SMS ile bu krediye başvuru yapabilmektedir. İstenen kredi tutarı boşluk T.C. kimlik numarası yazılarak 3442’ye gönderilmesi ile kişiler, kredi durumunu öğrenebilir. Ayrıca aynı yolla kredi başvurusu da yapılabilir.

Bankanın PTT ya da diğer kurumlarla bağlantısı bulunmamaktadır. Bu nedenle başvuru için kimlik ve fatura gibi belgeler talep eder. Bankanın talep ettiği belgeler ile yapılacak başvuru, banka şubelerine, bireysel müşteri temsilciliklerine yapılmalıdır. Bu sayede bankanın emekliye faizsiz kredi imkanlarından yararlanılabilir

Yorum Yap

Yorum Yap