İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Burs Veren Kurumlar (2020 Kesin ve Güncel Liste)

Burs Veren Kurumlar (2020 Kesin ve Güncel Liste)

Burs Veren Kurumlar 2020

Burs veren kurumlar 2020 yılında yine oldukça fazla şekilde artmıştır ve bu Kurumların tek Amacı öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatında onlara katkıda bulunmaktır.

Burs veren kurumların başında özellikle zengin işadamlarının firmaları gelmektedir. 2020 yılında geçtiğimiz yıllara nazaran daha çok işadamı, kurum, firma Ve daha farklı kuruluşların burs vereceği tahmin edilmektedir.

Burs Almanın Şartları

Burs verenler belli şartlar karşılığında size bu imkanı sağlamaktadır. 2020 burs alma şartları ise geçtiğimiz yıllar ile aynı özelliği taşımaktadırlar.

  • Maddi durumu zayıf olmak (Dar gelir)
  • Adli sicil kaydı temiz olmak
  • Birden fazla kurumdan burs almamak

Bursların Miktarı

Burs veren kurum ve vakıfların genellikle 400-500 TL Burs verdiği bilinmektedir fakat bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi iş adamlarının aylık 1000-TL kadar burs verildiği görülmektedir. Fakat 2020 yılında burs veren kurumların geneli ortalama 500-TL civarında burs veriyor.

 

Burs Veren Kurumlar ve Vakıflar Listesi 2020

 

  • Darendeliler Eğitim ve Öğretim Vakfı (DASEV)

Yıllardır binlerce öğrenciye burs imkanı veren Darendeliler Eğitim Vakfı bu imkanı karşılıksız olarak vermektedir fakat belli şartlara tabidir. Burstan yararlanmakta önceliği olan kişiler; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, kaza, deprem, doğal afet gibi bir durumdan mağduriyet yaşamak ve bu durumu belgelendirmek, ailesinde veya kendisinde ciddi sağlık problemi yaşamak. Bu tarz duruma sahip öğrencilere burs konusunda öncelik vermektedirler.

DASEV Burs Başvurusu için Tıklayınız

Vehbi Koç Vakfı 

Vehbi Koç Vakfı Türkiye’nin en zengin ailelerinden biri olan KOÇ Holdingin kurucusu olan Vehbi KOÇ’a ait bir vakıftır. Türkiye’de en çok burs veren kurumların başında gelmekle beraber yardımda bulunduğu öğrenci sayısı yüzbinlerle ifade edilmektedir.

Üniversite Bursları, Hemşirelik Bursları, Asistan Bursları, Mesleki Eğitim Bursları, 17 Okul Başarı Bursları. AKMED Bursları, ANAMED Bursları, Koç Üniversitesi Bursları ve Koç Okulu Bursları türlerinde burs vermektedirler ve en çok bursu üniversite bursu kategorisinde öğrencilere vermektedir. Vehbi Koç Vakfı bursu karşılıksız olarak dağıtmaktadır.

Vehbi Koç Bursu için Tıklayınız

Sabancı Vakfı Bursu

Sabancı holdingi burs veren kurumlar arasında 2020 yılında en büyük pay ayıran holding diyebiliriz. Burs verirken belli kriterleri göz önünde bulunduruyor başarı puanı gibi. Verdiği Burs için geri ödeme veya başka bir yükümlülük beklemeyen Sabancı Vakfı bunun yanı sıra üniversite giriş ve üniversite öğrencilerine burs verirken ağırlık göstermektedir.

Sabancı Vakfı Bursu için Tıklayınız

 

Mübaşir Maaşları öğrenmek için Tıklayınız.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)